پیلینگ شیمیایی چیست؟

لایه برداری یا همان پیلینگ شیمیایی یک فرایند پوستی است که از محلول های شیمیایی مختلفی برای لایه برداری پوست استفاده می شود. این عمل باعث می شود که لایه ی رویی و سطحی پوست برداشته شود و پوست را صاف تر کند و یا به محو شدن خطوط و زخم ها کمک کند. این روش به رسوب کردن مواد شیمیایی در پوست مانند کلاژن ها کمک می کند که این عمل باعث محو شدن خطوط یا کاهش آنها می شود و در کل باعث سلامت پوست می شود.

جهت رزرو آنلاین اقدام فرمایید

بارگذاری...

انواع پیلینگ شیمیایی

در حال حاضر تعدادی از انواع مختلف پیلینگ شیمیایی موجود است که برخی از آن ها فقط توسط متخصصان پوست انجام می شود و برخی دیگر را شما می توانید خودتان در خانه به کار ببرید. سه نوع پیلینگ شیمیایی اصلی وجود دارد که عبارتند از:

کاربرد پلاسما جت:

  • پیلینگ شیمیایی نرم
  • پیلینگ شیمیایی متوسط
  • پیلینگ شیمیایی سخت و عمیق

چند وقت یکبار می توان پیلینگ پوست خود را تکرار کنید؟

پیلینگ ملایم و نرم را می توان در هر ۴ هفته یکبار تکرار کرد، ولی به مدت زمان ۶ تا ۱۲ ماه یا بیشتر برای پیلینگ متوسط و عمیق نیازمندید.

فواید اصلی و بالقوه ی شیمیایی پیلینگ شیمیایی:

  • کمک به لایه برداری پوست و نرم شدن آن
  • کم شدن اسیب های خورشیدی و تجمع بیش از حد رنگدانه ها
  • کاهش علایم آکنه و لک ها
  • بهبود و کاهش خطوط ریز و کم

افرادی که دارای پوست تیره اند باید درمورد پیلینگ شیمیایی بسیار محتاط باشند. به این دلیل که احتمال دارد رنگدانه های پوست تازه درمان شده با رنگ پوست فعلی متفاوت باشد.
پیلینگ شیمیایی مزایای زیادی دارد اما در عین حال، این عمل مضراتی نیز می تواند داشته باشد( به خصوص کسانی که پوست حساسی دارند) این مضرات شامل: سوزش، بی حسی و گزش پوست، پوسته شدن پوست که ممکن است ناشی از حذف سلول های پوست باشد، افزایش دما (حساسیت به خورشید که منجر به گرما می شود) و یا مشکلات رنگدانه ای و ...

چه مدت بعد از انجام عمل پیلینگ شیمیایی طول می کشد که پوست به طور کامل التیام و بهبود یابد؟

خوشبختانه اثرات جانبی پیلینگ شمیایی تنها چندروز طول می کشد. زمان بهبود در نهایت به عواملی مانند پوست شیمیایی شما، سن و هر نوع واکنش شما نسبت به مواد شیمیایی استفاده شده بستگی دارد.