خال برداری

بسیاری از افراد برای زیباتر شدن پوست و چهره شان اقدام به برداشتن خال می کنند. برداشتن خال تنها با هدف زیبایی انجام نمی شود بلکه برای بیمارانی که به ملانوم مبتلا شده اند نیز امری ضروری است. خال برداری از قسمت های مختلف بدن باید با انجام آزمایشات دقیق صورت گیرد. برخی از خال ها ریشه ی عمیقی دارند با انجام چند عکس از خال می توان عمق و ریشه خال را بررسی کرد به همین دلیل پزشک باید وضعیت بافت خال را در زیر میکروسکوپ بررسی کند.

جهت رزرو آنلاین اقدام فرمایید

بارگذاری...

برداشتن خال با لیزر

لیزر یک نوع فناوری جدید علمی است که در خال برداری هم کاربرد دارد. در خال برداری از روش لیزر، از امواج لیزر جهت تخریب خال استفاده می شود. این روش هیچ نوع جراحت یا زخمی همراه ندارد زیرا در آن نیازی به برش پوست یا بخیه نیست و بیمار درد کمتری را نسبت به سایر روش ها احساس می کند. این روش بیشتر مناسب خال های صاف و قهوه ای می باشد که طول درمان این روش حدود 2 یا 3 جلسه می باشد. در این روش از نوعی داروی بیهوشی استفاده می شود که ناحیه ی مورد نظر را بی حس می کند سپس نور لیزر را مستقیما به خال می تابانند تا خال را گرم کرده و سپس آن را بترکالند.
این روش بدون درد می باشد به همین دلیل خطر ایجاد جای زخم در آن بسیار کم است. پس از درمان آن ناحیه کمی قرمز رنگ می شود و یک پوست زخم ایجاد می شود که پس از چند هفته می افتد. خال برداری به روش لیزر خطر عفونت را کاهش می دهد.
اگر چه شما می توانید برای برداشتن خال صورت یا بدن از جراحان زیبایی یا متخصصان پوست کمک بگیرید. این افراد عموما روش های متعددی را عرضه می کنند و شما می توانید از بین آنها بهترین روش را انتخاب کنید.