تزریق چربی

روش های تزریقی یکی از شایع ترین روش ها برای جوانسازی پوست می باشد و چربی نیز از شایع ترین مواد تزریقی به حساب می آید. چربی نیز مانند سایر روش های تزریقی باعث کاهش یا برطرف شدن چین و چروک ها می شود و به جوانسازی پوست کمک می کند.
تزریق چربی را می توان در حجم بیشتر در مقایسه با سایر فیلر ها استفاده کرد، این به این معناست که تزریق چربی می تواند علاوه بر برطرف کردن خطوط ناشی از افزایش سن و پیری، خطوط اطراف چشم ها را هم برطرف کند و صورتی پرتر و جوان تر و همچنین پوستی صاف تر ایجاد کند. ظاهر لاغر و صورتی استخوانی، اغلب بر اثر افزایش سن و پیری زودرس ایجاد می شود که تزریق چربی به لایه های عمقی بافت صورت آن ها را از بین می برد.

جهت رزرو آنلاین اقدام فرمایید

بارگذاری...

مراحل تزریق چربی

در این روش، بافت و سلول های چربی از قسمتی از بدن فرد مانند شکم، باسن، ران و … که چربی اضافه دارد برداشته می شود و به قسمت دیگری که قرار است حجیم تر شود و یا قصد جوانسازی آن قسمت را دارد، انتقال داده می شود. در واقع تزریق چربی، نوعی پیوند چربی است. برای مثال اگر شما می خواهید که گونه های خود را برجسته تر کنید و یا با تزریق کردن چربی چین و چروک صورت خود را از بین ببرید، مقداری چربی از قسمت های دیگر بدن شما به طور مثال شکم و یا ران شما برداشته خواهد شد و این چربی برداشته شده، به گونه های شما تزریق می شود. به این صورت عمل تزریق چربی انجام میگیرد.

عمل تزریق چربی چند مرحله دارد:

  • ۱.ابتدا چربی مورد نیاز از قسمت مشخص شده ی بدن برداشته می شود.(این عمل توسط سوزن کوچک زیر پوستی انجام میشود که به این عمل لیپوساکشن می گویند. برای آسیب نرسیدن به بافت های چربی، پزشک باید این عمل را با دقت بالایی انجام دهد)
  • ۲.سپس چربی خارج شده جدا می شود.( برای تزریق چربی، فقط به سلول های چربی نیاز است، نه موادی که به آنها چسبیده اند. به همین دلیل باید چربی را از مایعات و موادی که در کنار چربی قرار گرفته اند، جدا کرد. برای این کار از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می شود. سانتریفیوژ با تولید سرعتی بسیار زیاد، سبب به وجود آمدن نیروی گریز از مرکز می شود و چربی را جدا و خالص می‌کند)
  • ۳.در نهایت عمل تزریق چربی آغاز می شود.(در این مرحله پزشک متخصص چربی خالص شده را توسط یک سرنگ مخصوص به اندام هدف تزریق می کند)