زمان مناسب شیو قبل از لیزر

علل پر مویی در زنان
علت پر مویی در زنان چیست؟
مهر ۲۹, ۱۳۹۹
نمایش همه

زمان مناسب شیو قبل از لیزر

شیو کردن قبل لیزر

زمان مناسب شیو قبل از لیزر

در اینجا چند نکته اساسی در مورد زمان مناسب شیو قبل از لیزر موهای زائد وجود دارد:

  • زمان ایده آل برای شیو کردن روز قبل از درمان می‌باشد. اگر سوزش وجود داشته باشد و زمان کافی برای رشد دوباره‌ی مو وجود نداشته باشد، پوست در این زمان، حساسیت خود را از دست می‌دهد و کمترین میزان سوزش احساس می شود.
  • ابتدا باید سلول های مرده پوست را با استفاده از تیغ و ژیلت از بین ببرید.
  • هرگز فراموش نکنید که با یک ژل اصلاح کننده و مرطوب کننده محل اصلاح را چرب و مرطوب کنید تا تیغ صاف اصلاح کند. اگر کرم اصلاح ندارید، نرم کننده مو گزینه بهتری نسبت به صابون برای صاف کردن می‌باشد.
  • از یک تیغ اصلاح تمیز و نو استفاده کنید تا در صورت ایجاد زخم روی پوست خود و یا بریدن خود خطر مبتلا شدن به بیماری و حساسیت های مختلف را به کمترین میزان ممکن کاهش دهید.

تیم ما به شما توصیه می کند که در حین اصلاح کردن از آب ولرم یا آب خنک استفاده کنید. اگر درست قبل از تراشیدن خود را با آب داغ خیس کنید، پوست خیلی نرم و حساس خواهد بود و امکان ایجاد زخم زیاد خواهد بود.
نکته‌ی مهم: اگر پوست شما بعد از اصلاح کردن حساس و تحریک می شود و به شیو کردن حساس است، امکان دارد تیغ برقی بهترین روش برای اصلاح باشد. با این روش می توانید با یک برش بسیار صاف مو های زائد خود را اصلاح کنید. این امر خطر رشد موهای زائد را به حداقل می رساند زیرا فولیکول درمان شده از زیر پوست خارج می شود.

دلیل اینکه نباید از کرم های ضدعفونی کننده، موم و یا موچین استفاده کنید، چیست؟

اگر به طور معمول برای خلاص شدن از موهای زائد از موم، کرم مو بر یا موچین استفاده می کنید، باید این روند را به حالت تعلیق درآورید. اپیلاسیون موها را کاملاً از بین می برد، بنابراین ملانینی برای هدف قرار گرفتن توسط دستگاه لیزر وجود نخواهد داشت. کرم های موبر می توانند بخشی از ساقه مو را در زیر سطح پوست حل کنند، به این ترتیب ملانین کمتری برای هدف قرار گرفتن در مقایسه با اصلاح کردن وجود خواهد داشت. برای همین پیشنهاد ما برای اصلاح موهای زائد استفاده از تیغ می باشد.

امادگی های لازم برای قبل انجام لیزر

  • قبل از جلسه اول، مهم است که به مدت چهار الی شش هفته از اپیلاسیون خودداری کنید. در مورد استفاده از موچین نیز همینطور است. لیزر حتما باید قادر به شناسایی فولیکول مو باشد. در این بازه زمانی، شیو کردن بهترین روش اصلاح می باشد.
  • اگر مستعد بیماری های عصبی می‌باشید از خوردن کافئین یک روز قبل از لیزر کردن جدا خودداری کنید.
  • سعی کنید خود را در معرض نور آفتاب قرار ندهید زیرا ممکن است باعث ایجاد حساسیت بعد از انجام عملیات لیزر شود.
  • روز قبل از درمان، باید با تیغ تمیز و جدید شیو کنید. با شیو کردن، لیزرها می توانند فولیکول ها را پیدا کنند. با استفاده از یک تیغ جدید و تمیز، تضمین می شود که هیچ باکتری ای طولانی مدت وجود نداشته باشد که پس از درمان حساسیت پوستی برای شما ایجاد کند.

زمان مناسب برای شیو کردن قبل از لیزر مو چه موقع است؟

۲۴ ساعت پیش از جلسه لیزر زمان مناسب قبل از لیزر مو می‌باشد. در صورتی که موها در ناحیه هایی از بدن شما بلند باشند؛ لیزر قادر به عبور از آنها نخواهد بود و احتمال سوختگی پوست یا رنگدانه شدن پوست و آسیب دیدگی با لیزر افزایش می یابد.

زمان کافی برای اتمام جلسه لیزر روی پوست شما محدود است، بنابراین باید قبل از شروع درمان در خانه شیو کنید، در غیراینصورت فرد متخصص باید پیش از شروع لیزر مو، ناحیه مورد نظر را برایتان شیو کند. درصورتیکه فرصت نکردید در خانه شیو کنید حتما اطمینان حاصل کنید که هماهنگ کننده جلسات لیزر، زمان کافی را برای شیو کردن شما اختصاص خواهد داد.

شیو کردن قبل لیزر

بلافاصله پس از درمان، و به مدت دو هفته پس از جلسه لیزر، باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون محافظت خودداری کنید. اگر مجبورید بیرون بروید و در معرض نور خورشید قرار بگیرید، باید حتما از ضد آفتاب با SPF20 یا بالاتر استفاده کنید. بیمارانی که عملیات لیزر موهای زائد را انجام می دهند، باید از اپیلاسیون و یا بند انداختن به عنوان گزینه رفع مو خودداری کنند. حتما باید هنگام درمان با لیزر، موهای خود را در بین جلسات لیزر شیو کنید.

شیو کردن قبل لیزر

نباید پیش از جلسات لیزر از وکس استفاده کرد

وکس، یک روش دیگر اما نیمه دائمی برای از بین بردن مو های زائد بدن است زیرا پس از درمان با وکس مو ها بعد از ۴ تا ۶ هفته دوباره در منطقه وکس شده شروع به رشد می کنند. اما زمانیکه از شما خواسته می شود پیش از شروع جلسات لیزر، اصلاح کنید؛ منظور متخصصان استفاده از وکس نیست. بلکه فقط باید ناحیه مورد نظر را شیو کنید. وکس انداختن موجب می شود موها از ریشه خارج شوند و دستگاه لیزر اثری روی فولیکول مو نداشته باشد. پس استفاده از وکس پیش از جلسات لیزر، بدترین روش اصلاح می‌باشد.

شیو کردن قبل لیزر

آیا لیزر کردن مو های زائد به اندازه استفاده از وکس درد دارد؟

از بین بردن موهای زائد همواره یک روش متداول برای زیبایی بوده است. روش های مختلفی برای حذف مو بر اساس معیارهای مختلف وجود دارد. اما این مهم است که یکی از گزینه های مناسب خود را انتخاب کنید که بهترین نتیجه را بدون احساس درد و ایجاد حساسیت برای پوست شما ایجاد کند.

چیزی که واقعا ذهن مراجعین را مشغول کرده است درد بسیار زیاد ناشی از لیزر موهای زائد است. همه‌ی مردم به خصوص خانم ها تصور می کنند که طی جلسات لیزر درد بسیار زیادی را تحمل خواهند کرد. در صورتیکه اصلا اینطور نیست. تمام مراجعینی که از دستگاه لیزر موهای زائد برای از بین بردم موهای زائد خود استفاده کرده اند؛ اذعان دارند که درد ناشی از لیزر مو بسیار کمتر از درد اپیلاسیون می‌باشد به همین علت کاملا از انتخاب این روش راضی هستند. در نتیجه شما هم برای قدم گذاشتن در این راه زیبایی، می‌توانید این روش موثر را انتخاب کنید. برای رفع موهای زائد خود می توانید از خدمات لیزر مو استفاده کنید و اگر در شهر تبریز زندگی می کنید برای لیزر مو های زائد در تبریز به مطب دکتر عبادی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *